Sezóna - 2020/2022

1.liga

PořadíDružstvoKolVVPPPPKSkóreBody
1.   Snipers Brno "B"  8 8 0 0 0 0 109 : 35 24
2.   Borci Brno 9 6 2 0 1 0 102 : 62 22
3.   Stefanplus Brno 8 6 0 0 2 0 80 : 64 18
4.   DC Raptors Brankovice 10 5 0 2 3 0 103 : 79 17
5.   Komárov Brno 9 4 2 1 2 0 88 : 77 17
6.   Rozruch Beerhouse Brno 8 4 1 0 3 0 79 : 66 14
7.   Club 2V Vyškov 9 3 1 2 3 0 83 : 82 13
8.   To je Vonoo Bílovice 9 3 1 1 4 0 85 : 79 12
9.   Rychlé šípy Rajhrad 9 3 0 1 5 0 80 : 83 10
10.   Grácie Brno 9 2 0 0 7 0 49 : 113 6
11.   Psí Vojáci Bučovice 9 0 1 1 7 0 62 : 102 3
12.   Kénik Brno 9 1 0 0 8 0 42 : 120 3

Outsiders Kohoutovice odstoupilo ze soutěže    Klik na team = soupiska a info o mužstvu   Oficiální tabulka :  zde

                                       

Úvod do sezóny vyšel na jedničku

1.kolo

23.9.2020

středa

BORCI BRNO 11
Rozruch Beerhouse Brno 7
Tak nám začala nová sezóna, která doufáme bude odehrána tak jak se má a nebude znovu narušena nějakým virem. Hlad po šipkách totiž mají všichni hráči a další konec by už mohl být totální konec šipek. V prvním utkání na nás čekal soupeř Rozruch Brno, kterého již známe z dřívějška a věděli o něm, že hraje solidní hru, která dokáže potrápit nejedno mužstvo. Navíc jsme nastupovali oslabeni o naše Top hráče Tomáše a Boba. A tak jsme se v sestavě Pepan, Jirka, Dan a Lukáš a Gerwenem na lavičce pustili na cestu k prvním bodům. Začali jsme velice dobře a po prvních singlech vedli 4:0. Ukolébání tímto vedením jsme druhé singly trošku podcenili a soupeř snížil na 5:3. Na řadu přišly týmovky a my věřili, že naše silná zbraň soupeře dorazí. Bohužel nám toto vyšlo pouze na 50%,  protože jsme sice vyhráli 501, ale v Cricketu jsme tolik štěstí neměli a prohráli. Za stavu 6:4 se šlo do třetích singlů. Tady se hra opět přelévala ze strany na stranu a na naše dvě výhry reagoval soupeř rovněž stejně a stav byl 8:6. Naštěstí nám závěrečné singly vyšly na jedničku a po výhrách Pepana a Jirky se za stavu 10:6 mohlo slavit první vítězství. Kosmetickou úpravu výsledku na 11:7 ještě upravil výhrou Dan a prohrou Gerwen. Doufám, že i příštím utkání v plné sestavě se na půdě nepříjemných Bučovic pokusíme o další body.         
Zápis utkání :   zde  

 

Ke třem bodům chyběl krůček

2.kolo

1.10.2020

čtvrtek

Psí Vojáci Bučovice 9
BORCI BRNO 10
 Jako tři mušketýři jsme v sestavě Jirka, Dan, Tom a Gerwen nastoupili k poněkud smolnému utkání, které ale nakonec skončilo solidní výhrou 10:9 v "autobusu".  Utkání se hrálo na dvou terčích, ale každý v jiné místosti což nám trochu pokazilo pocit povzbuzení od mužstva a i možná to mělo za příčinu smolně prohrané již téměř vyhrané legy nebo utkání s prohrou 1:2. Například Dan vedl 1:0, pak soupeř srovnal na 1:1 a ve třetím legu kdy mohl zavírat D20 a soupeř měl 228 - leg ještě prohrál a tím utkání 1:2. To samé však postihlo nás všechny, kdy Tom v 11, Gerwen v 17 a Jirka v 18.hře měli výhru na dosah jedné šipky, ale bohužel prohráli. Naštěstí nás štěstí neopustilo v závěrečném "autobusu" a alespoň dva body vezeme domů. Nejvyšší zavření si v utkání "udělal" Gerwen 106 a perličkou bylo ZOO pro Jirku, který ho už nedostal hóóódně dlouho. Teď je potřeba se soustředit na domácí utkání s Gráciemi. 
Zápis utkání :  zde  

 

Raketový začátek rozhodl utkání 

3.kolo

7.10.2020

středa

 BORCI BRNO 15
Grácie Brno  3
 Z utkání s Gráciemi jsme měli mírnou obavu, protože tohle nevyzpytatelné mužstvo dokáže při troše štěstí potrápit každého soupeře. Navíc "posilněni koučem" Martinem Kostelkou budily respekt. Po delší době nám však vyšel úvod utkání jak už dlouho ne a po dvou kolech singlů byl před týmovkami stav 7:1. Navíc ty nám vyšly taky na jedničku a po dvou vítězstvích 2:0 byl stav již 9:1. V Cricketu se navíc ukázal "čaroděj" Jirka s hrou na šest kol, kterou ocenil i soupeř. Do dalšího kola singlů nastoupil první Bob a již po jeho hře, kterou vyhrál 2:0 jsme mohli slavit vítězství. Do hry poté nastoupil místo Dana Gerwen, ale oproti Bobovi, Jirkovi a Pepanovi to byl to bohužel právě on, který ztratil jako jediný body a tak se konečné skóre zastavilo na krásných 15:3. V průběhu utkání se navíc 2x blýskl Pepan zavřením v 6.kole a díky vynikající hře se dostal po 3kole do čela celé statistiky hráčů 1.ligy. Teď je potřeba se vypořádat s dalším pozastavením soutěží a poté pokračovat v prozatímní dobré formě v lize dál.      
Zápis utkání :  zde  

 

Úžasný souboj jsme zvládli šťastným závěrem 

4.kolo

16.9.2021

čtvrtek

Outsiders Kohoutovice  8
 BORCI BRNO 10
První utkání po "covidové" přestávce jsme hráli na oblíbeném místě v Kohoutovicích s kvalitním mužstvem skvělých kamarádských hráčů Outsiders. Do utkání jsme nastoupili dost nervózně a přesto, že jsme o prázdninách nezaháleli, tak jsme po prvních singlech prohrávali 1:3. Naštěstí jsme se rychle vzchopili a do týmovek jsme dokázali vyrovnat na 4:4. Naše oblíbené týmovky jsme tentokrát zvládli 50 na 50 a po prohře 0:2 a výhře 2:1 byl stav před singly opět nerozhodný 5:5. Ty jako první zahájil Dan, ale na skvělého Mirka Matušku i přes 6 šipek na zavření nestačil. Naštěstí, ale ostatní "Borci" zabrali a po výhře Jirky, Toma a Boba se stav otočil v náš prospěch na 8:6. Nejdůležitější utkání přišlo na začátku posledních čtyř singlů, kde na sebe narazili "titáni" obou mužstev Jirka a Mira. Jirka měl v těžkém souboji trošku více štěstí a výhrou nám zajistil již jasný zápasový bod. Na myšlenku výhry za tři body se zbytečně upnul Dan, který ač jasně vedl nervózně prohrál v koncovce 1:2. Domácí tak snížili na 7:9 a vykřesali šanci na remízu. Proti byl ale "napumpovaný" Bob, který vyhrál svůj souboj 2:1 a mohlo se slavit první vítězství. Poslední utkání ještě dohrával Gerwen, ale bohužel toho hodně proseděl na lavce a  nemohl tak ukázat svoje pravé umění.     
Zápis utkání :  zde  

 

Týmovky zlomily utkání 

5.kolo

29.9.2021

středa

BORCI BRNO  12
Rychlé šípy Rajhrad  6
Utkání proti Rajhradu jsme se snažili nejprve odložit z důvodu možnosti neúčasti našich hráčů. Protože nám však soupeř nevyšel vstříc, tak nám to paradoxně pomohlo a dovolenou, kterou si museli Dan s Tomem vzít mohli oslavit vítězstvím. To se ale nerodilo vůbec lehce. Stává se už pravidlem, že úvod prostě zaspáváme na celé čáře. Stejně jako v Kohoutovicích jsme úvodní dvě série singlů nezvládli a prohrávali 3:5. Týmovky nás tentokrát zastihly ve skvělé formě a výhrami 2x - 2:0 jsme srovnali stav na 5:5. Jak se nakonec ukázalo tyto výhry zcela zlomily průběh utkání. Třetí část singlů jsme začali neuvěřitelnou hrou Boba proti Zbyňkovi Černoškovi, kterou vyhrál 2:0 s úžasným zavřením Bullem 130 bodů. A když všichni další hráči bezchybně vyhráli byl stav 9:5. Desátý bod mohl hned v úvodu posledních singlů urvat Bob, ale přemotivovanost ho stála problém na "dablu" a nešťastná prohra 1:2. Větší štěstí měl hned poté Dan, který za nerozhodného stavu 1:1 na legy hrál o druhý leg na střed a jeho čistý střed nám přinesl desátý bod. Završení zlomu utkání na konečný stav 12:6 ještě výhrami zvýraznili Tom a Jirka. 
Zápis utkání :  zde  

 

 Boj do poslední šipky rozhodl "autobus"

6.kolo

7.10.2021

čtvrtek

Club 2V Vyškov  9
 BORCI BRNO 10
Na půdu skvělého, ale velmi nepříjeného mužstva co se týče herního projevu jsme museli cestovat až do Vyškova. Již při rozhazování bylo jasné,že zápas bude velký oříšek a taky tomu tak bylo. Tradičně jsme navíc prohrávali 0:3 a tak utkání začalo až od naší první výhry, kterou urval Jirka. Druhé kolo singlů už bylo veselejší i přes to, že nejprve Tom první singl prohrál a bylo to 1:4, ale Pepan, Jirka a Bob vyrovnali stav na 4:4. Tradičně silné týmovky nás tentokrát podržely jen na 50% a po výhře dvojic jsme překvapivě podlehli v Cricketu a stav byl 5:5. Poté se z utkání stala velká houpačka a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Domácí v té chvíli hráli velmi dobré šipky, ale díky dvěma bodům Boba a bodům Pepana a Toma jsme nakonec vyrovnané utkání dotáhli do spravedlivé remízy a nepopulárního "autobusu". V něm jsme naštěstí měli velké štěstí a z Vyškova si nakonec odvezli dva důležité body.       
Zápis utkání :  zde  

 

Nejlepší utkání sezóny 

7.kolo

4.11.2021

čtvrtek

 BORCI BRNO
12
DC Raptors Brankovice 6
Po debaklu s mužstvem Snipers, které se nevydařilo po všech stránkách jsme dohrávali odložené utkání proti mužstvu Raptors Brankovice. Ti mají ve svých řadách doposud prvního hráče v bodování ligy Petra Majerčáka. O něm je známo, že pokud se k němu ještě připojí jeden spoluhráč je schopen vyhrát zápas sám. Naštěstí k nám nedorazil a nám tentokrát utkání vyšlo na velikou jedničku a hned od začátku jsme se do "Raptorů" zakousli s dračí silou. Po prvních siglech jsme vedli překvapivě lehce 4:0 a byl to krásný odrazový můstek k vítězství. Druhé singly začal sice prohrou Pepan, ale Bob, Tom a Jirka nezaváhali a bylo to 7:1 v náš prospěch. Na řadě byly týmovky ve kterých jsme opět nezaváhali a po výhrách 2x - 2:0 byl stav již 9:1. Do třetích singlů nastoupil jako prví Pepan a hned první mečbol proměnil ve výhru 2:0 a mohla se slavit výhra. Po vítězné euforii přišel velký útlum v podobě čtyř bodů pro hosty, ale to už nás vůbec nemrzelo. Konečnou podobu 12:6 stanovily výhry Sluníčka a Toma a prohra Jirky. Za výkon celého mužstva velký palec nahoru - super.     
Zápis utkání :  zde  

 

 Nezasloužený propadák

8.kolo

28.10.2021

čtvrtek

Snipers Brno "B" 13
BORCI Brno 5
Neuvěřitelnou smůlu jsme měli v dalším utkání na půdě vedoucího mužstva Snipers. První problém byl, že nám domácí nevyšli vstříc s odložení utkání. Druhý problém nastal v den utkání, kdy se na poslední chvíli navíc omluvil Slunko a zůstali jsme tři. Nakonec musel přijet již do rozehraného utkání Dan, který byl zdravotně indisponovaný a byl vlastně jen do počtu. Za těchto okolností jsme se vůbec nedokázali dostat do žádného tempa a když se k tomu přidala i neuvěřitelná smůla při zavírání stal se z utkání totální propadák. Po prvních singlech 1:3, po druhých 2:6 a navíc smolné týmovky 2:8 a už se s utkáním nedalo nic dělat. Do závěrečných singlů přijel až z Břeclavi nahradit nemocného Dana Gerwen, ale ani to nepřineslo naději na obrat a kosmetickou úpravu hrozivé porážky tak zmírnily v samotném závěru výhry Boba, Toma a Jirky na konečných 5:13. Sláva soupeři, ale při možnosti hrát v plném složení si myslíme, že by mohl být výsledek klidně opačný.    
Zápis utkání :  zde  

 

TOP výkon sezóny 

9.kolo

10.11.2021

středa

BORCI BRNO  10
Stefanplus Brno  8
Nejlepší TOP výkon sezóny jsme předvedli v utkání s výborným mužstvem Stefanplus Brno, které je "odkojené" extraligovým mlékem bývalého Trimetalu. To dokazovali hráči hostí od první šipky a bylo jasné, že pouze špičkový výkon nám může přinést body. Naštěstí se vše sešlo jak mělo a po úžasném týmovém výkonu podpořeném Top výkony Slunka a Jirky, kteří si oba připsali čtyři výhry jsme dotáhli výsledek do vítězného konce. Vítězství se, ale nerodilo vůbec lehce. Po slibném začátku a vedení 4:1 zapnul Stefanplus na plné obrátky a po týmovkách byl již stav nerozhodný 5:5. Pak se výsledek přeléval ze strany na stranu až do stavu 7:7 kde přišla nejlepší část večera, kdy Slunko fantastickým výkonem 2:0 urval osmý bod a hned po něm vyválčil devátý bod Bob. Remízu jsme měli v kapse, ale chtěli jsme víc. V předposlední hře měl možnost získat desátý bod Tom, ale super smolně prohrál 1:2. Vše tedy leželo na Jirkovi. Ten se zachoval chladnokrevně a výbornou hrou 2:0 vybojoval desátý vítězný bod. Výhru sportovně ocenil i náš soupeř a už teď se těší na odvetu. Za výkon : Borci Brno , Borci Brno hej hej hej.    
Zápis utkání :  zde  

 

Soupeři jsme dovolili jen pět legů 

11.kolo

24.11.2021

středa

BORCI BRNO 17
 To je Vonoo Bílovice 1
   Další utkání jsme odehráli v domácím prostředí s nám dobře známým mužstvem Bílovic (Poutníci 2011), se kterým jsme svedli nejednu ligovou bitvu a v dost případech bohužel s porážkou na naší straně. I proto jsme měli ze soupeře skrytý respekt. Naštěstí nám středeční utkání vyšlo víc než dobře a po super výkonu hlavně při zavírání jsme povolili soupeři pouze jeden bod a celkově jen pět legů. Utkání bylo rozhodnuto vlastně již po týmovkách, kdy byl stav 9:1 a čekalo se na vítězný bod. Ten přišel hned v úvodu singlů od Pepana a mohlo se slavit. Obvykle po desátém bodu začne být výkon poněkud slabší, ale všichni Borci byli proti a šňůrou sedmi bodů dorazili soupeře skórem 17:1.  
Zápis utkání :  zde  

 

 

12.kolo

1.12.2021

středa

BORCI BRNO
0
Kénik Brno 0
  
Zápis utkání :  zde  

 


13.kolo

9.12.2021

čtvrtek

Komárov Brno  0
BORCI BRNO 0

Zápis utkání :  zde  

 


14.kolo

20.1.2022

čtvrtek

Rozruch Beerhouse Brno 0
BORCI BRNO 0
    
Zápis utkání :  zde  

 

  

15.kolo

26.1.2022

středa

BORCI BRNO 0
Psí Vojáci Bučovice 0
  
Zápis utkání :  zde  

 


16.kolo

3.2.2022

čtvrtek

Grácie Brno
0
BORCI BRNO  0
 
Zápis utkání :  zde  

 

17.kolo

9.2.2022

středa

 BORCI BRNO 0
Outsiders Kohoutovice  0
 
Zápis utkání :  zde  

 

18.kolo

17.2.2022

čtvrtek 

Rychlé šípy Rajhrad 0
 BORCI BRNO 0
 
Zápis utkání :  zde  

 

 

19.kolo

23.2.2022

středa

BORCI BRNO 0
Club 2V Vyškov  0
 
Zápis utkání :  zde  

 

20.kolo

3.3.2022

čtvrtek

DC Raptors Brankovice 0
 BORCI BRNO 0
 
Zápis utkání :  zde  
 
 

21.kolo

9.3.2022

středa

BORCI BRNO 0
Snipers Brno "B" 0
 
Zápis utkání :  zde  
 
 

22.kolo

17.3.2022

čtvrtek

Stefanus Brno
0
BORCI BRNO 0
 
Zápis utkání :  zde  
 
 

24.kolo

7.4.2022

čtvrtek 

To je Vonoo Bílovice 0
BORCI BRNO 0
 
Zápis utkání :  zde  
 
 

25.kolo

21.4.2022

čtvrtek

Kénik Brno 0
BORCI BRNO 0
 
Zápis utkání :  zde  
 
 

26.kolo

27.4.2022

středa

BORCI BRNO 0
Komárov Brno 0
    
Zápis utkání :  zde